Strona Główna Rodzina Szkół
im. Świętej Jadwigi Królowej

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
W dniu 14.X.2006 r. w Krakowie zawiązała się Rodzina Szkół Świętej Jadwigi Królowej.  inicjatywy - konkursy - więcej    

Poprzedni temat «» Następny temat
Relacja z II Zjazdu Rodziny Szkół
Autor Wiadomość
Rada Rodziny


Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 499
Skąd: Polska
  Wysłany: Pią 01 Cze, 2012 23:42   Relacja z II Zjazdu Rodziny Szkół

30 maja 2012r w Krakowie odbył się II Zjazd Rodziny Szkół im. Św. Jadwigi Królowej z okazji 15-lecia kanonizacji naszej Patronki.

Od rana dzieci i młodzież szkół jadwiżańskich zwiedzała Katedrę Wawelską, dzwon Zygmunta i podziemia katedry. Przybywające szkoły witał Proboszcz Katedry Ks. Prałat Zdzisław Sochacki.

O godz. 13.00 uczestnicy zjazdu zebrali się na placu przed Barbakanem. Po uformowaniu orszaku pod eskortą policji ze śpiewem wszyscy zebrani wyruszyli ul. Floriańską i Grodzką na Wawel. Młodzież z SP 82 w Krakowie pod kierunkiem p. Urszuli Nowaczek wykonała piękny, duży transparent z nazwą Rodziny Szkół i zjazdu. Podczas przemarszu pięknie przygrywała orkiestra pod kierunkiem P. Marka Lebdowicza z SP nr 2 w Nowym Targu. Nagłośnienie i niezbędne przybory nieśli chłopcy z ZS w Żegocinie. W czasie przemarszu szkoły miały możliwość przedstawienia się. Barwny korowód prowadziła Królowa Roku – Agnieszka Przybyszewska z KLH w Otwocku.

W Katedrze Mszę św. Koncelebrował J.E. ks. Biskup Jan Szkodoń z Proboszczem Katedry Ks. Zdzisławem Sochackim, Ks. Prof. Jackiem Urbanem – dyrektorem biblioteki Akademii Papieskiej w Krakowie oraz z księżmi przybyłymi ze szkołami. W homilii ks. Biskup najpierw przekazał słowo od J.E. Metropolity Krakowskiego Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, następnie przypomniał życie i dzieła Św. Jadwigi Królowej. Udzielił wskazówek przybyłym dzieciom i młodzieży, do wychowawców i rodziców skierował kilka słów o wychowaniu opartym na wartościach chrześcijańskich i odpowiedzialności związanej z wychowaniem młodego pokolenia. W czasie Mszy młodzież z SP nr 82 w Krakowie i Gim. nr 2 w Łodzi pięknie prowadziła liturgię. Dary nieśli:
– Kwiaty – uczniowie z SPnr2 SP Kaszów – Wyźrał;
- chleb- uczniowie z Gim. w Malborku,
- Owoce – SP w Durdach;
- Woda i wino - Gim. nr 2 w Łodzi;
- Księga – Św. Jadwiga Królowa Patronka Europy – ucz. SP 82 - Kraków.

Komentarz do darów ułożony przez p. Marię Jaszczak z Zamościa odczytała młodzież z SP nr 82 w Krakowie.

Po zakończeniu Mszy św. panie z Rady Rodziny Elżbieta Górecka i Stanisława Buczek podziękowały J.E. Biskupowi i Ks. Proboszczowi i wręczyły im kwiaty.

Następnie uczestnicy uroczystości procesyjnie przeszli pod Czarny Krucyfiks przy ołtarzu z relikwiami naszej Patronki i wspólnie odmówili modlitwę do Św. Jadwigi Królowej.

Po modlitwie Ks. prałat Sochacki wręczył statuetki Perełki 2012 dla uczniów:

-Danuta Kubiś, WSG w Bydgoszczy,
-Monika Salabury, LO w Żegocinie,
-Malwina Malinowska, Gim. nr 2 w Pile,
-Magdalena Grysza, SP nr 2 im. św. Królowej Jadwigi w Parczewie,

oraz statuetki Perełki 2011 i 2012 kategorii dorosłych dla:

-J.E. Kardynał Stanisław Dziwisz.
-Ks. Prof. Jacek Urban
-Prof. dr hab. Maria Bruzdowa,
-Dyrektor Sabina Rylska z Otwocka,
-Mgr Elżbieta Górecka z Radomia,
-Mgr Lidia Krzyżosiak z Malborka,

Następnie ks. Prałat Zdzisław Sochacki wręczył krzyżyk skarb-wiary z szafirem Królowej Roku –Agnieszce Przybyszewskiej z KLH w Otwocku.

Kapituła Medalu Rodziny Szkół im. Św. Jadwigi Królowej przyznała medale z okazji 15-lecia naszej Patronki, które wręczał Jan Pociej i Elżbieta Górecka.
Medalem zostali wyróżnieni:

ks. Prałat Zdzisław Sochacki,
Ks. Prof. Jacek Urban,
S. dr hab. Adelajda Sielepin,
P. dr Stanisława Postawa -Dyrektor Archiwum Św. Jadwigi Królowej w Krakowie,
p. prof. dr hab. Maria Bruzdowa, redaktor pisemka Sodalicji Fac Quod Vides,
P. prof. dr hab. Jan Bruzda, zarząd Sodalicji w Krakowie,
p. dyrektor Grażyna Sudół.


Artysta P. Wiesław Rylski- twórca wotum wdzięczności Rodziny Szkół wręczył Ks. Prałatowi wizerunek św. Jadwigi Królowej wyrzeźbiony w metalu.
Ks. Proboszcz Katedry Wawelskiej serdecznie podziękował Artyście za obraz i za pięknie wykonane w srebrze wota wdzięczności Rodziny Szkół im. Św. Jadwigi królowej. Na razie w gablocie pod ślicznym medalionem z wizerunkiem Królowej wisi kilka tarcz, nazwa Rodzina Szkół im. Św. Jadwigi królowej i różyczki. Są to piękne dzieła sztuki, które pozostaną na pamiątkę Zjazdu Rodziny dla przyszłych pokoleń. Na wota są przeznaczone dwie gabloty. Pozostałe szkoły będą mogły w dalszym ciągu zamawiać wykonanie logo swojej szkoły. Koszt jednej tarczy jest różny w zależności od wielkości, mieści się w granicach 350zł-500zł. Wota są ręcznie wykonane przez artystę, dlatego wielka a nawet bezcenna jest ich wartość. Dumą i zaszczytem będzie dla każdej szkoły umieszczenie w Katedrze Wawelskiej swojego wotum wdzięczności naszej Patronce.

WYBÓR KRÓLOWEJ ROKU

W auli seminaryjnej o godz. 17.00 rozpoczął się konkurs wyboru królowej na rok 2012/2013 organizowany przez KLH w Otwocku. Najpierw Licealiści pod kierunkiem słynnego aktora p. Nowickiego z Warszawy zaprezentowała scenkę z życia Królowej św. Jadwigi.
Postać główną grała Królowa Roku – Agnieszka Przybyszewska, narrację prowadził aktor p. Nowicki. Aktorzy pięknie grali swoje role, jak prawdziwi aktorzy. Wzbudzili zachwyt i uznanie. Publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.
Następnie P. Lidia Krzyżosiak i Małgorzata Grzankowska wręczyły dyplomy dla laureatów ,,Perełek” i podziękowania dla osób, które pomagały w organizacji II Zjazdu Rodziny Szkół.
Po czym dyrektor Sabina Rylska zaprosiła kandydatki na królową roku do konkursu i przedstawiła skład Jury:
S. Adelajda Sielepin, Lidia Krzyżosiak, P. Krystyna Gajownik i P. kpt. Zbigniew Sulatycki z Sopotu, przedstawiciel Polonii zagranicznej.
Wszystkie królewny pięknie się zaprezentowały, następnie odpowiadały na pytania zadawane przez Królową Roku 2011/2012 Agnieszkę Przybyszewską.
Wszystkie królewny miały piękne stroje, przedstawiały bardzo ciekawe i zasługujące na najwyższą pochwałę swoje działania swoich działań szkole i propozycje dalszych działań także na niwie Rodziny.
Po trudnej i wnikliwej naradzie Komisja Konkursowa podała wyniki, które odczytała p. dyrektor Sabina Rylska i Siostra Adelajda, wręczając dyplomy z nadanym tytułem.

KRÓLOWĄ ROKU 2012-2013 została Zofia Szczygielska, uczennica kl. IV ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Parczewie.

Jury przyznało następujące tytuły:

KRÓLOWA WIEDZY- Gabriela Abram,
kl. V, S P im. Św. Królowej Jadwigi w Bieśniku,

KRÓLOWA MĄDROŚCI - Julia Hoinkis, kl.V, S P nr 11 im. św. Jadwigi Królowej Polski w Mysłowicach,

KRÓLOWA SKROMNOŚCI- Karolina Klimas, kl. V, S P im. św. Jadwigi Królowej w Rzozowie.

KRÓLOWA GRACJI - Kinga Kowal, kl. VI SP im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Kornatce.

KRÓLOWA RELIGIJNOŚCI- Weronika Maria Kozuń, kl. V, SP im. Królowej św. Jadwigi w Rawicy.

KRÓLOWA ELEGANCJI - Urszula Smolik, kl. VI, SP nr 50 w Warszawie.

KRÓLOWA SERDECZNOŚCI - Dominika Wywiał, kl. V, Publiczna SP im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie.

KRÓLOWA DOBROCI- Kamila Wesół, kl. II, Publiczne Gim. nr 2 im. Królowej Jadwigi w Łodzi.


Puchar dla Królowej Roku wręczył honorowy gość kpt. Zbigniew Sulatycki wygłaszając kilka słów.
Po czym Siostra Adelajda zaprosiła uczestników na obchody okazji 25-lecia translacji relikwii i 15-lecia kanonizacji św. Jadwigi Królowej organizowane wraz z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II, który wyrósł z Wydziału Teologicznego ufundowanego przez św. Jadwigę,
odbędzie się 12 czerwca (wtorek) o godz. 15.oo
w Archidiecezjalnym Seminarium Duchownym, ul. Podzamcze 8.

Na SPOTKANIU JUBILEUSZOWYM w programie jest przewidziane :
- Słowo Dziekana Wydziału Teologicznego UPJPII
- Prezentacja księgi jubileuszowej : "Czyń, co widzisz.
W nurcie duchowości św. Jadwigi Andegaweńskiej"
- Wręczenie księgi jubileuszowej

Na spotkanie został zaproszony Metropolita Krakowski, Ks. Stanisław Kardynał Dziwisz.


Rada Rodziny jest niezmiernie wdzięczna p. dyrektor Sabinie Rylskiej i społeczności KLH w Otwocku za piękne i profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie wyborów królowej roku oraz za ufundowanie dyplomów dla królewien i pucharu dla Królowej Roku 2012/2013.

W II Zjeździe Rodziny Szkół im. Św. Jadwigi Królowej udział wzięli:

Goście honorowi:

Siostra dr hab. Adelajda Sielepin, S. Jadwiżanki, P. dr Stanisława Postawa -Dyrektor Archiwum Św. Jadwigi Królowej w Krakowie, P. Prof. Jan i Prof. Maria Bruzdowie,
Kpt Zbigniew Sulatycki,

Rada Rodziny:Sabina Rylska, Elżbieta Górecka, Bogusław Bek, Jan Pociej, Stanisława Buczek, Małgorzata Grzankowska, Lidia Krzyżosiak, Agata Flaga, Marta Sobolewska- Król.

Sodalicja im. Św. Jadwigi królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim

Delegacje Szkół:
Szkoły Podstawowe:
SP w Alfredówce,
SP w Bieśniku, SP nr 29 w Częstochowie, SP w Durdach, SP w Jarocinie, SP w Juszczynie, SP nr 2 w Kaszowie – Wyźrał, SP w Kornatce, SP nr 82 w Krakowie, w Krzywaczce, SP w Lipnicy Wielkiej, SP Lisiej Góry, SP nr 21 w Lublinie, SP nr 11 w Mysłowicach, SP Naramie, SP nr 2 w Nowym Sączu, SP nr 2 w Parczewie, SP nr 2 w Pile, SP w Rabie Wyżnej, SP w Rawicy, SP w Rzozowie, SP w Szczyrku, SP nr 50 w Warszawie, SP w Winiarach, SP w Zarzeczu Dużym.

Gimnazja: G. nr 1 w Jarosławiu, G. nr 2 w Łodzi, G. nr 2 w Malborku, G. nr 2 w Pile, G. nr 2 w Sieradzu, G. nr 2 Szczyrku, G.nr 50 w Warszawie,

Katolickie Liceum Humanistyczne w Otwocku,
Zespół Szkół w Żegocinie, ZS w Dąbrowie Górniczej,
WSG w Bydgoszczy

Rada Rodziny składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom II Zjazdu Rodziny Szkół im. Św. Jadwigi Królowej z okazji 15-lecia kanonizacji naszej Patronki.
Szczególnie gorąco pragniemy podziękować tym, którzy czynnie włączyli się w organizację naszego święta:
ks. Prałatowi Zdzisławowi Sochackiemu,
S. Adelajdzie Sielepin,
Państwu prof. Janowi i Marii Bruzdom i Sodalicji,
P. Małgorzacie Grzankowskiej,
P. Dyrektor Stanisławie Buczek,
P. Janowi Pociejowi,
P. Dyrektor Sabinie Rylskiej, P. Ewie Czuba, Uczniom i nauczycielom KLH w Otwocku, Artyście P. Wiesławowi Rylskiemu,
P. Lidii Krzyżosiak,
P. Marcie Sobolewskiej – Król, p. Urszuli Nowaczek, uczniom SP nr 82 w Krakowie,
P. Agacie Flaga i P. Dyrektor Danucie Pączek oraz nauczycielom i uczniom ZS w Żegocinie,
P. Jolancie Ferlińskiej, P. Iwonie Jarosz, P. Marioli Kapała oraz uczniom Gim. nr 2 w Łodzi,
P. Dyrektor Grażynie Sudół oraz nauczycielom i uczniom SP w Durdach,
P. Markowi Lebdowicz i uczniom z SP nr 2 w Nowym Sączu.

Niezmiernie wdzięczni jesteśmy również nieobecnym na zjeździe, a jednak z oddaniem wspierających nas. Serdecznie dziękujemy Przewodniczącemu Rodziny Szkół P. Dyrektorowi Jerzemu Piskorowi, P. Marii Jaszczak i P. Basi Pilas.
_________________
Rada Rodziny Szkół im. Św. Jadwigi Królowej
 
 
Małgorzata Grzankowska 


Szkoła: SP Radomice
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1073
Skąd: Lipno
Wysłany: Pon 04 Cze, 2012 19:39   

Serdecznie witam!
Miło było spotkać się w naszym RODZINNYM GRONIE na świętowaniu jubileuszu naszej świętej Królowej w Krakowie. Wielką radością dla mnie było uścisnąć osoby, które wcześniej poznałam na spotkaniach Rodziny Szkół, ale równie miło było poznać nowe osoby i szkoły włączające się do naszego Jadwigowego kręgu. Było bardzo pięknie w Krakowie, aż szkoda, że to już tylko wspomnienia. Zamieszczam kilka fotografii z naszego świętowania. Więcej będzie, gdy nasz Administrator forum fachowo je umieści.
Serdecznie wszystkich pozdrawiam!
Małgorzata

[ Dodano: Pon 04 Cze, 2012 20:21 ]
Na pierwszej fot. SKARB WIARY - krzyżyk ze szmaragdem ufundowany przez QJF w Australii dla Królowej Roku - Agnieszki Przybyszewskiej z KLH w Otwocku. (Jeśli ktoś chce widzieć lepiej, niech kliknie na zdjęcie). :-D

SKARB WIARY.JPG
Plik ściągnięto 271 raz(y) 38,99 KB

Laureatki STATUETKI PEREŁKI-uczniowie.JPG
Plik ściągnięto 258 raz(y) 127,39 KB

KLH_Otwock z Królową Roku 2012.JPG
Plik ściągnięto 248 raz(y) 170,11 KB

marsz- ZS_Warszawa.JPG
Plik ściągnięto 270 raz(y) 152,88 KB

marsz- ZS ZEGOCINA.JPG
Plik ściągnięto 256 raz(y) 151,36 KB

2-WOTUM WDZIĘCZNOŚCI-.JPG
Plik ściągnięto 333 raz(y) 46,71 KB

WOTUM WDZIĘCZNOŚCI.JPG
Plik ściągnięto 250 raz(y) 30,22 KB

Lidka i Ela.JPG
Plik ściągnięto 232 raz(y) 115,5 KB

PODPISANIE KSIĘGI.JPG
Plik ściągnięto 269 raz(y) 146,08 KB

Królowa - Zofia.JPG
Plik ściągnięto 228 raz(y) 93,17 KB

Królewny.JPG
Plik ściągnięto 275 raz(y) 96,21 KB

KLH_ OTWOCK.JPG
Plik ściągnięto 231 raz(y) 94,31 KB

KPT ZBIGNIEW SULATYCKI_S. ADELAJDA.JPG
Plik ściągnięto 254 raz(y) 76,54 KB

SP Myslowice.JPG
Plik ściągnięto 235 raz(y) 148,12 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group