Strona Główna Rodzina Szkół
im. Świętej Jadwigi Królowej

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
W dniu 14.X.2006 r. w Krakowie zawiązała się Rodzina Szkół Świętej Jadwigi Królowej.  inicjatywy - konkursy - więcej    

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprawozdanie Królowej Roku
Autor Wiadomość
Alina Warszawsk 

Szkoła: PSP Narama7
Wysłany: Wto 14 Lut, 2017 20:28   Sprawozdanie Królowej Roku

Droga Rodzino Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej!

8 czerwca 2016r., podczas świętowania XIX rocznicy kanonizacji Świętej Jadwigi Królowej w Krakowie, zostałam wybrana Królową Roku 2016/17. Dziękuję Szanownej Komisji, że dostrzegła we mnie piękno i doceniła, nadając tak ważny tytuł. Otrzymany dyplom podarowałam Patronce - zdobi główną ścianę w naszej szkole, umieszczony nad gablotą ze sztandarem, a symboliczna korona stoi na honorowym miejscu w moim pokoju.
Zaraz po wyborze poprowadziłam marsz całej społeczności szkolnej główną ulicą Naramy z okazji włączenia się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Przemarsz miał na celu zainteresować czytelnictwem i młodych,
i dorosłych naszego środowiska.
Poprowadziłam też uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego; złożyłam
z tej okazji życzenia przedszkolakom, pierwszakom, pozostałym uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum, nauczycielom, rodzicom.
Uczestniczyłam w wielu akcjach charytatywnych podejmowanych przez szkołę:
• „Dzieło Nowego Tysiąclecia” - kwestowałam przed kościołem, częstując darczyńców kremówkami, które wpisały się w tradycję Dnia Papieskiego
w Naramie. Wspólnie wznosimy żywy pomnik Jana Pawła II.
• „Pomóż Polskim Dzieciom na Litwie”- zbierałam przybory szkolne, drobny sprzęt sportowy, słowniki. Zebrane materiały przekazaliśmy na ręce p. dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach, która osobiście zawiozła dzieciom na Litwie.
• „Adopcja na odległość” - akcja polegała na zbiórce pieniędzy dla biednych dzieci z kraju misyjnego, by zapewnić im możliwość edukacji.
• Plastikowe zakrętki – już drugi rok zbieramy dla 6-letniej Oliwii chorej
• na bardzo rzadką i nieuleczalna chorobę Battena. Każda zebrana zakrętka, zamieniona na pieniążki, pomoże w rehabilitacji oraz zakupie potrzebnego sprzętu.
Złożyłam świąteczne życzenia instytucjom zaprzyjaźnionym ze szkołą; elektronicznie na forum Rodziny Szkół oraz osobiście w Urzędzie Gminy
i Ośrodku Zdrowia w Iwanowicach.
Należę do koła teatralnego „ Młode Talenty” – wystąpiłam w inscenizacji
z okazji Dnia KEN, na podsumowanie projektu czytelniczo – edukacyjnego,
w jasełkach. Poprzez występy niosę radość innym, sama też odnoszę osobisty sukces ( walka z tremą). Razem z panią polonistką ogłosiłyśmy na forum szkoły konkurs na hasło z okazji Dnia Języka Ojczystego oraz na forum rodziny szkół „Złota klamra Królowej Jadwigi”. Czekamy na prace.
Zasiadałam też w Komisji szkolnego konkursu „ Czytam, bo lubię i tym się chlubię”. Starałam się obiektywnie oceniać.
Wzorem Królowej Jadwigi nie zapominam o kościele. Należę do Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci i aktywnie w nim działam: pod opieką taty zorganizowałam ognisko integracyjne, razem z rodzicami byłam
w Częstochowie, by zakupić wielki różaniec dla naszej młodej wspólnoty, pomagałam w przygotowaniu spotkania opłatkowego. Biorę czynny udział
w niedzielnych , świątecznych i parafialnych nabożeństwach.
Obecnie przygotowuję się do imprezy szkolnej, zorganizowanej dla środowiska, która odbędzie się w najbliższą sobotę.
Staram się nie zawieść szkoły, która pracuje w myśl hasła „Z królową Jadwigą ku prawdzie, pięknu i dobru”.
Z całego serca życzę Wszystkim z Rodziny owocnej pracy i wspaniałego wypoczynku.
Do zobaczenia w czerwcu na zjeździe w Krakowie!
Królowa Roku - Justyna Sajmbor
ucz. klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie

hdimgec72171ffe222ca48e6599e86c0a64.jpg
Plik ściągnięto 186 raz(y) 303,25 KB

hdimg621c1293258422c9cb7c9c3599a7ff.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 216,86 KB

kl0 dary 015(1).JPG
Plik ściągnięto 13 raz(y) 2,3 MB

hdimga39b3dda9ec19bb0af22.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 359,07 KB

connect_photo.php.jpg