Strona Główna Rodzina Szkół
im. Świętej Jadwigi Królowej

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
W dniu 14.X.2006 r. w Krakowie zawiązała się Rodzina Szkół Świętej Jadwigi Królowej.  inicjatywy - konkursy - więcej    

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprawozdanie Królowej Roku
Autor Wiadomość
Alina Warszawsk 

Szkoła: PSP Narama7
Wysłany: Wto 14 Lut, 2017 20:28   Sprawozdanie Królowej Roku

Droga Rodzino Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej!

8 czerwca 2016r., podczas świętowania XIX rocznicy kanonizacji Świętej Jadwigi Królowej w Krakowie, zostałam wybrana Królową Roku 2016/17. Dziękuję Szanownej Komisji, że dostrzegła we mnie piękno i doceniła, nadając tak ważny tytuł. Otrzymany dyplom podarowałam Patronce - zdobi główną ścianę w naszej szkole, umieszczony nad gablotą ze sztandarem, a symboliczna korona stoi na honorowym miejscu w moim pokoju.
Zaraz po wyborze poprowadziłam marsz całej społeczności szkolnej główną ulicą Naramy z okazji włączenia się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Przemarsz miał na celu zainteresować czytelnictwem i młodych,
i dorosłych naszego środowiska.
Poprowadziłam też uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego; złożyłam
z tej okazji życzenia przedszkolakom, pierwszakom, pozostałym uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum, nauczycielom, rodzicom.
Uczestniczyłam w wielu akcjach charytatywnych podejmowanych przez szkołę:
• „Dzieło Nowego Tysiąclecia” - kwestowałam przed kościołem, częstując darczyńców kremówkami, które wpisały się w tradycję Dnia Papieskiego
w Naramie. Wspólnie wznosimy żywy pomnik Jana Pawła II.
• „Pomóż Polskim Dzieciom na Litwie”- zbierałam przybory szkolne, drobny sprzęt sportowy, słowniki. Zebrane materiały przekazaliśmy na ręce p. dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach, która osobiście zawiozła dzieciom na Litwie.
• „Adopcja na odległość” - akcja polegała na zbiórce pieniędzy dla biednych dzieci z kraju misyjnego, by zapewnić im możliwość edukacji.
• Plastikowe zakrętki – już drugi rok zbieramy dla 6-letniej Oliwii chorej
• na bardzo rzadką i nieuleczalna chorobę Battena. Każda zebrana zakrętka, zamieniona na pieniążki, pomoże w rehabilitacji oraz zakupie potrzebnego sprzętu.
Złożyłam świąteczne życzenia instytucjom zaprzyjaźnionym ze szkołą; elektronicznie na forum Rodziny Szkół oraz osobiście w Urzędzie Gminy
i Ośrodku Zdrowia w Iwanowicach.
Należę do koła teatralnego „ Młode Talenty” – wystąpiłam w inscenizacji
z okazji Dnia KEN, na podsumowanie projektu czytelniczo – edukacyjnego,
w jasełkach. Poprzez występy niosę radość innym, sama też odnoszę osobisty sukces ( walka z tremą). Razem z panią polonistką ogłosiłyśmy na forum szkoły konkurs na hasło z okazji Dnia Języka Ojczystego oraz na forum rodziny szkół „Złota klamra Królowej Jadwigi”. Czekamy na prace.
Zasiadałam też w Komisji szkolnego konkursu „ Czytam, bo lubię i tym się chlubię”. Starałam się obiektywnie oceniać.
Wzorem Królowej Jadwigi nie zapominam o kościele. Należę do Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci i aktywnie w nim działam: pod opieką taty zorganizowałam ognisko integracyjne, razem z rodzicami byłam
w Częstochowie, by zakupić wielki różaniec dla naszej młodej wspólnoty, pomagałam w przygotowaniu spotkania opłatkowego. Biorę czynny udział
w niedzielnych , świątecznych i parafialnych nabożeństwach.
Obecnie przygotowuję się do imprezy szkolnej, zorganizowanej dla środowiska, która odbędzie się w najbliższą sobotę.
Staram się nie zawieść szkoły, która pracuje w myśl hasła „Z królową Jadwigą ku prawdzie, pięknu i dobru”.
Z całego serca życzę Wszystkim z Rodziny owocnej pracy i wspaniałego wypoczynku.
Do zobaczenia w czerwcu na zjeździe w Krakowie!
Królowa Roku - Justyna Sajmbor
ucz. klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie

hdimgec72171ffe222ca48e6599e86c0a64.jpg
Plik ściągnięto 132 raz(y) 303,25 KB

hdimg621c1293258422c9cb7c9c3599a7ff.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 216,86 KB

kl0 dary 015(1).JPG
Plik ściągnięto 10 raz(y) 2,3 MB

hdimga39b3dda9ec19bb0af22.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 359,07 KB

connect_photo.php.jpg