Strona Główna Rodzina Szkół
im. Świętej Jadwigi Królowej

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
W dniu 14.X.2006 r. w Krakowie zawiązała się Rodzina Szkół Świętej Jadwigi Królowej.  inicjatywy - konkursy - więcej    

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczegóły dotyczące Zjazdu
Autor Wiadomość
Rada Rodziny

Wysłany: Nie 13 Maj, 2007 15:42   Szczegóły dotyczące Zjazdu

Szczegółowy program obchodów I Zjazdu Szkół
Zbiórka na Rynku Głównym w Krakowie
8.15- 8.30 Rejestracja szkół przybyłych na Zjazd. Prosimy przedstawiciela szkoły o podejście pod pomnik Adama Mickiewicza i zgłoszenie liczby uczestników.
Wpisowe - 50 złotych, przeznaczone jest na :
1.JEDEN DUŻY kosz kwiatów od wszystkich uczestników Zjazdu. Kwiaty zostaną złożone przy sarkofagu Królowej.
2.Intencję Mszy Świetej.
3.Płytę DVD z nagraniem uroczystości Zjazdu.
4.Koszt utrzymania strony internetowej www.rodzinajadwigiwawelskiej.pl , w roku szkolnym 2007/2008.
Osobą odpowiedzialną za rejestrację i zebranie składki jest Pani Lidia Krzyżosiak z Gimnazjum nr2 w Malborku.
8.30 Formowanie pochodu. Szkoły ustawiają się według numerów, które otrzymają podczas rejestracji. Stajemy według określonego porządku : Poczet sztandarowy. Znak szkoły lub flaga szkoły. Reprezentacja uczniów, nauczycieli, osób towarzyszących. Mile widziane STROJE z czasów Królowej Jadwigi lub elementy wyróżniające szkołę : czapki, chusty, jednolite koszulki.
LOGO ZJAZDU jest do pobrania na stronie głównej Rodziny. Każda Szkoła przygotowuje logo dla swoich uczestników, a w wolnym polu wpisuje nazwę szkoły i imię uczestnika.
9.00 Przemarsz Drogą Królewską na Wawel
Za porządek w trakcie przemarszu odpowiadają Panowie Jerzy Piskor ze Szkoły nr 21 w Lublinie, Pan Bogusław Bek z Gimnazjum w Radomiu, a także opiekunowie przybyłych grup.
9.40 Zatrzymanie orszaku przed Katedrą.
Zasady zajmowania miejsc: / według wskazówek organizatorów pilnujących porządku /
Poczty Sztandarowe Szkół ustawiają się przed Konfesją Świętego Stanisława
8 osobowe delagacje każdej szkoły zajmują miejsca w ławkach za Konfesją Świętego Stanisława
Pozostali uczestnicy uroczystości zajmują dalsze miejsca.
10.00 Początek Mszy Świętej. Porządek Liturgii Mszy został ustalony na zebraniu. Uczniowie, którzy zostali wyznaczeni do czytania i składania darów proszeni są o zgromadzenie się blisko Pani Marii Jaszczak z Gimnazjum w Zamościu.
Po zakończeniu mszy rozdanie Perełek Królowej Jadwigi.
Po zakończeniu Uroczystości w Katedrze sesja zdjęciowa wszystkich uczestników Zjazdu. Koszt zdjęcia pamiątkowego 3 złote. Prosimy opiekunów grup o dopilnowanie, żeby uczniowie nie rozchodzili się i nie oddalali od swoich grup.
Po zakończeniu sesji zdjęciowej przerwa obiadowa. Każda szkoła zapewnia wyżywienie swoim uczestnikom. Jest to czas na przebranie się, odprowadzenie sztandarów i odpoczynek.

SZKOŁY ZAINTERESOWANE DALSZĄ INTEGRACJĄ ZAPRASZAMY od godziny 15 na Krakowskie Błonia - Stadion Juvenii. Proponujemy, żeby ten czas przeznaczyć na : zebranie pamiątkowych wpisów w kronikach szkół, nawiązanie znajomości, wymianę pamiątek promujących szkołę, przedstawienie się kolegom z innych szkół, promocję swoich miejscowości.
Za czas i przebieg spotkania na Błoniach odpowiedzialni są opiekunowie przybyłych szkół.
Proponujemy, żebyście przygotowali gry i zabawy ruchowe dla siebie i kolegów i pomogli nam stworzyć dobry klimat naszego spotkania.
Możecie także przygotować konkursy, plastyczne i inne. Wszelkie materiały i potrzebne do przeprowadzenia konkursów pomoce MUSICIE zapewnić we własnym zakresie. Kredki, mazaki, kolorową kredę, papier.

PROSIMY OPIEKUNÓW, ŻEBY ZAPEWNILI SWOIM UCZESTNIKOM NAPOJE

Zakończenie Zjazdu około godziny 18.00

Pozostałe dni pobytu w Krakowie każda grupa organizuje sobie według własnego pomysłu i ochoty.

CZYTAJ TAKŻE JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZJAZDU

Na wszelkie pytania czekamy na stronie.

LidiaKrzyżosiak 

Szkoła: G2 Malbork
Wysłany: Pon 14 Maj, 2007 18:34   

Droga Rodzino
Jeżeli o czymś nie napisałam, proszę Was o uzupełnienie informacji.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za bardzo miłe przyjęcie w Otwocku. Kto nie był niech żałuje ! Spotkanie było bardzo twórcze i przebiegało w przemiłej atmosferze.
Niestety wszystko, co miłe za szybko się kończy.
Prośba do Małgorzaty: Mam nadzieję, że pamiętasz o przesłaniu tekstu czytania, dla moich uczniów VI
Pozdrowienia dla Wszystkich

Małgorzata Grzankowska 

Szkoła: SP Radomice
Wysłany: Sro 16 Maj, 2007 19:42   

Serdecznie witam!
Lidko pamiętam o Tobie i innych, modlitwę wiernych będę rozsyłać po niedzieli, myślę, że każdy zdąży się nauczyć do uroczystości.

Halinko na spotkaniu w Otwocku pokazywałaś projekt Księgi Pamiątkowej, bardzo ładny i ciekawy. Jestem godna podziwu dla Waszego pomysłu i pracy. Na spotkaniu wszystko było w pośpiechu, bo czas gonił i umknęło mi czy była w księdze strona poświęcona Nieustającemu Rożańcowi naszej Rodziny. Jeśli nie było to bardzo proszę o wzmiankę, tymbardziej, że księga ma być pokazana Ks. Kardynałowi Diwiszowi. Myślę, że wspólny rózaniec szkół z naszej Rodziny zainteresuje Księdza Kardynała. Dane są w temacie:Nieustający Różaniec Rodziny Szkół na 10-lecie kanonizacji.
Można też wspomnieć o szkołach, w których chętni uczniowie prowadzą modlitwy, coś w rodzaju ,,Banku modlitwy" , uczniowie odmawiają różaniec na przerwach w różnych intencjach, mam tu namyśli SP 21 w Lublinie i Gimnazjum w Zamościu.

Przy okazji nadal zapraszam szkoły do włączania się do różańca, nadal można się zapisywać. Zostało jeszcze trochę czasu do 8 czerwca.

Serdecznie pozdrawiam
Małgorzata

LidiaKrzyżosiak 

Wysłany: Czw 17 Maj, 2007 17:06   

Witajcie
Do Małgorzaty: Małgosiu kupiłam Księgę Pamiątkową, w której będziemy zbierać wszystko, co dotyczy ŻYCIA Rodziny. Właściwie chieliśmy ją mieć w trakcie Zjazdu, żeby na gorąco zebrać wpisy i wrażenia. Zostawiłam kilkanaście wolnych kartek, żeby uzupełnić : Zjazd założycielski, spotkanie w Krakowie, w Otwocku i inne rzeczy. Niestety chwilowo brakuje mi czasu, a nie chcę robić nic na szybko. Mam prośbę. Zredaguj tekst o Różańcu, może znajdziesz stosowny obrazek i przyślij to wszystko do mnie. W miarę możliwości będziemy uzupełniać Księgę. Pomyśl jak to widzisz.
Do Haliny: Nie zapomnij o przesyłce dla mnie. Chodzi mi o informacje o Zjeździe założycielskim i to, co pokazywałaś na spotkaniu w Otwocku.

Małgorzata Grzankowska 

Wysłany: Pią 18 Maj, 2007 19:08   

Witam!
Bardzo dobry pomysł.
Lidko bardzo chętnie napiszę, tylko podaj mi namiary (czy to ma być 1 strona, jakie marginesy). Czy mogę zrobić to po niedzieli?, w niedzielę moja siostrzenica przystępuje do I Komunii i pomagam siostrze w czym tylko mogę.
Małgorzata

LidiaKrzyżosiak 

Wysłany: Sob 19 Maj, 2007 11:35   

Jeżeli chodzi o Księgę Pamiątkową, to nie ma pośpiechu... Uzupełnić zawsze można. Format A4 powinien być w sam raz, Małgosiu. ;-) pozdrawiam Wszystkich
Lidka

Małgorzata Grzankowska 

Wysłany: Sro 23 Maj, 2007 21:19   

Serdecznie witam!
Lidko przesyłam Ci w załączniku propozycję strony o różańcu do Księgi, możesz zmienić wg upodobania.
Nie mogę ci przesłać, nie wiem czemu, jakieś problemy techniczne.
Pozdrawiam
Małgorzata

LidiaKrzyżosiak 

Wysłany: Czw 24 Maj, 2007 15:47   

Małgorzato? a gdzie jest ten załącznik?

Małgorzata Grzankowska 

Wysłany: Czw 24 Maj, 2007 19:49   

Nie wiem co się dzieje, ostatnio mam problemy z załącznikami. Chciałam załączyć zdjęcie pociesznej czteroletniej Nicolki i nie mogłam, pokazał sie napis, że wyczerpałam limit, to samo gdy chciałam podać tobie stronę o różańcu.

Może Jerzy wie co z tym zrobić i jakoś pomoże? :-)

Lidko przesłałam Ci załącznik mailem, czy dostałaś? Bo z załącznikami w mailu też ostatnio mam kłopoty i też nie znam przyczyny.

Małgorzata

Rada Rodziny

Wysłany: Wto 29 Maj, 2007 19:22   

Witaj Lidko!
Pisałaś, że załącznik o różańcu Rodziny nie dotarł mailem, więc za radą Jrzego korzystam z konta Zarządu Rodziny, bo ja mam już limit wyczerpany.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich! :-D
Małgorzata

Okazuje się, że limint jest wyczerpany na wszystkie załączniki na tym forum

LidiaKrzyżosiak 

Wysłany: Sro 30 Maj, 2007 09:33   

Witaj, wciąż go nie widzę :-(
A może trzeba usunąć część załączników, głównie z życzeń, to przybędzie miejsca? Są bardzo ładne i cieszą oczy ale chyba zajmują sporo miejsca? jak myślicie?

Małgorzata Grzankowska 

Wysłany: Czw 31 Maj, 2007 19:19   

Witam!
Lidko dziś wysłałam do Ciebie pocztą priorytetem list z płytką. Płytkę sprawdzałam, otwiera się, będziesz mogła jutro lub pojutrze obejrzeć.
wysłałam ta stronę w załączniku mailem do Ciebie i do marysi, Marysia pisała, że dotarł załącznik i obejrzała stronę, nie wiem dlaczego u Ciebie się nie otwiera.
Pozdrawiam!
Małgorzata

LidiaKrzyżosiak 

Wysłany: Pią 01 Cze, 2007 12:20   

Małgosiu
Przesyłkę odebrałam. Dziękuję.

Małgorzata Grzankowska 

Wysłany: Pią 01 Cze, 2007 16:13   

Dzięki Bogu!
ekspresowo, wczoraj wysłałam a już dziś dostałaś. :lol: