Strona Główna Rodzina Szkół
im. Świętej Jadwigi Królowej

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
W dniu 14.X.2006 r. w Krakowie zawiązała się Rodzina Szkół Świętej Jadwigi Królowej.  inicjatywy - konkursy - więcej    

Poprzedni temat «» Następny temat
Liturgia Mszy Św.
Autor Wiadomość
Rada Rodziny

Wysłany: Czw 31 Maj, 2007 19:53   Liturgia Mszy Św.

Przebieg Liturgii Mszy Św.
na uroczystości 10-lecia Kanonizacji Św. Jadwigi Królowej:

I czytanie uczniowie KLH Otwock
II czytanie uczniowie Gim. Zamość
Psalmy uczniowie Gim. Radom

Modlitwa wiernych:
1. uczniowie SP Ryszewek
2. uczniowie SP 21 Lublin
3. uczniowie SP Kaszów – Wyżrał
4. uczniowie Gim. Radom
5. uczniowie Gim. Zamość
6. uczniowie Gim. Malbork

Dary:
Kwiaty – SP Kaszów- Wyżrał
Różaniec – Gim. Zamość
Dobre uczynki – SP Ryszewek
Wiedza - LO Inowrocław
Chleb – Gim. Malbork
Wino - SP 21 Lublin
Owoce – Gim. Radom

Podziękowanie – Przewodnicząca Rodziny Szkół Stanisława Buczek,
Przewodniczący Rodziny Szkół Jerzy Piskor
Członek Zarządu Rodziny Elżbieta Górecka

Podczas Mszy Św. służbę ołtarza będą pełnić ministranci z Gim. w Radomiu.

W modlitwie wiernych będziemy prosić Pana o:

MODLITWA WIERNYCH:

1. Panie Jezu, Ty przez Św. Jadwigę królową, prowadzisz nas drogą ufnej wiary. Módlmy się za wstawiennictwem Naszej patronki za Kościół, aby ludzie dostrzegli w nim Chrystusa, który kocha, przebacza i daje nadzieję.
Ciebie prosimy…….

2. Panie Jezu, Ty dałeś nam w Pani Wawelskiej wzór wiernego służenia Kościołowi. Prosimy Cię, by dzięki posłudze Twego Namiestnika Benedykta XVI serca rządzących otwierały się na Dobrą Nowinę".

Ciebie prosimy…….

3. Panie Jezu, Ty przez Św. Jadwigę Andegaweńską uczysz nas światłej wiary, która prowadzi nas do świętości. Módlmy się za Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, Duszpasterza Rodziny Szkół Świętej Jadwigi Królowej, by prowadził do świętości powierzoną sobie owczarnię.

Ciebie prosimy…….

4. Panie Jezu, Ty przez Świętą Jadwigę naszą Patronkę, uczysz nas wiary, mądrości oraz miłości bliźniego i powołujesz każdego z nas do zadań na właściwym odcinku życia. Módlmy się za Rodzinę Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej, Sodalicję w Krakowie, Siostry Jadwiżanki oraz The Queen Jadwiga Foundation w Australii, aby jak Pani Wawelska płonęli ogniem Chrystusa i służyli w zdobywaniu wartości ducha.

Ciebie prosimy…….

5. Panie Jezu, ukrzyżowany za nasze winy , Ty wzorem św. Jadwigi Wawelskiej uczysz nas, byśmy ufali w Boże miłosierdzie i mieli nadzieję, Módlmy się za chorych i cierpiących, abyś obdarzył ich zdrowiem fizycznym i duchowym.

Ciebie prosimy…….

6. Panie Jezu, Ty przez Św. Jadwigę królową uczysz nas patrzeć oczyma wiary i czynić zgodnie z tym co nam objawiasz. Módlmy się za wstawiennictwem Św. Jadwigi za nas tu zgromadzonych wokół ołtarza, abyśmy otworzyli się na działanie Boga wśród nas i dostrzegli Jego obecność, zwłaszcza w drugim człowieku potrzebującym pomocy.
Ciebie prosimy…….

Czytanie I:
Księga Tobiasza 11,9-16

Syn uzdrawia ślepego ojca

Tymczasem Anna siedziała i wypatrywała drogę swego syna. I spostrzegła
go powracającego, i zawołała do ojca jego: << Oto zbliżają się syn
twój i człowiek, który poszedł razem z nim>>;. A Rafał rzekł do
Tobiasza, zanim ten zbliżył się do ojca: << Wiem, że otworzą mu się
oczy. Potrzyj żółcią ryby jego oczy, a lekarstwo wygryzie i ściągnie
bielmo z jego oczu, a ojciec twój przejrzy i zobaczy światło>>.
Anna tymczasem wybiegła , rzuciła się synowi na szyję i zawołała do
niego: <<Ujrzałam cię, dziecko, teraz już mogę umrzeć>> i
rozpłakała się. Także Tobiasz (starszy) podniósł się i utykając na nogi
wyszedł do wrót podwórza. I przystąpił do niego Tobiasz z żółcią ryby w
ręku, i dmuchnął na jego oczy, dotknął się i rzekł: <<Ufaj,
ojcze!>>, i przyłożył mu lekarstwo, i odczekał chwilę. Potem zerwał
obiema rękami (bielmo) z kątów jego oczu. A Tobiasz starszy rzucił mu
się na szyję, zaczął płakać i zawołał: <<Ujrzałem cię, dziecko,
światło oczu moich>>.
I rzekł:
<<Niech będzie błogosławiony Bóg!
Niech będzie błogosławione wielkie imię Jego!
Niech będą błogosławieni wszyscy Jego święci aniołowie!
Niech będzie obecne z nami wielkie imię Jego!
I niech będą błogosławieni wszyscy aniołowie Jego
po wszystkie wieki!
Ponieważ doświadczył mnie,
a oto teraz widzę Tobiasza, syna mego>>.
I wszedł Tobiasz do domu, ciesząc się i wielbiąc Boga na cały głos.
Potem opowiedział Tobiasz ojcu, że podróż swoją odbył szczęśliwie i że
przyniósł pieniądze, oraz jak wziął za żonę Sarę, córkę Raguela. A oto i
ona przybliża się i jest już blisko bramy Niniwy. I Tobiasz starszy,
ciesząc się i wielbiąc Boga, wyszedł na spotkanie swej synowej do bramy
Niniwy. A mieszkańcy Niniwy ożywili się bardzo, gdy go ujrzeli, jak
porusza się i kroczy, ile sił, nie prowadzony za rękę przez nikogo. A
Tobiasz rozgłaszał przed nimi, że Bóg zmiłował się nad nim i otworzył mu
oczy.

PSALM 146(145)

Szczęśliwy, kto ufa Bogu

1 Alleluja.
Chwal, duszo moja, Pana,
2 chcę chwalić Pana, jak długo żyć będę;
chcę śpiewać Bogu mojemu, póki będę istniał.
3 Nie pokładajcie ufności w książętach
ani w człowieku, u którego nie ma wybawienia.
4 Gdy tchnienie go opuści, wraca do swej ziemi,
wówczas przepadają jego zamiary.
5 Szczęśliwy, komu pomocą jest Bóg Jakuba,
kto ma nadzieję w Panu, Bogu swoim,
6 który stworzył niebo i ziemię,
i morze ze wszystkim, co w nich istnieje.
On wiary dochowuje na wieki,
7 daje prawo uciśnionym
i daje chleb głodnym.
Pan uwalnia jeńców,
8 Pan przywraca wzrok niewidomym,
Pan podnosi pochylonych,
Pan miłuje sprawiedliwych.
9 Pan strzeże przychodniów,
chroni sierotę i wdowę,
lecz na bezdroża kieruje występnych.
10 Pan króluje na wieki,
Bóg twój, Syjonie - przez pokolenia.
Alleluja.

Halina Peta 
Weteran RODZINY

Wysłany: Pią 01 Cze, 2007 08:17   

Moi drodzy ja w swoich notatkach mam trochę inaczej a mianowicie ,że za psalmy odpowiedzialny jest Radom a nasza szkołą za komentarze do darów. Ale jeżeli zaszła jakaś zmiana to nie ma problemu możemy też wziąć psalmy.
Pozdrowienia

Jerzy Piskor 
Administrator

Szkoła: SP 21 Lublin
Wysłany: Pią 01 Cze, 2007 10:57   

Jeśli ktoś chciałby wystawić swoich ministranów do służby ołtarza - bardzo proszę.
Maluchy z SP 21 w Lublinie są bardzo stremowane.

Małgorzata Grzankowska 

Szkoła: SP Radomice
Wysłany: Pią 01 Cze, 2007 11:27   

Bardzo przepraszam za pomyłkę, zaraz skoryguję :-D
Pozdrawiam
Małgorzata

Halina Peta 
Weteran RODZINY

Wysłany: Pią 01 Cze, 2007 13:29   

Małgosiu rozmawiałam z naszym katecheta i on twuerdzi , że w darach powinna znaleźć się jeszcze woda i świeca. Może zgłosiłyby się chętne szkoły ażeby ,które chciałyby się włączyć do procesji z darami.

Małgorzata Grzankowska 

Wysłany: Pią 01 Cze, 2007 13:55   

Halinko dopisz komentarze. Niech się zgłoszą tutaj na forum dwie chętne szkoły do niesienia wody i świecy do niedzieli bardzo prosimy, bo w poniedzialek musimy już wiedziec, jeśli nikt się nie zgłosi to sami wytypujemy. :-D

Małgorzata

Jan Pociej 
Wujek

Wysłany: Pią 01 Cze, 2007 18:57   

Szczęść Boże!

Mam prośbę.
Na Mszy Świętej Rodziny Szkół będą delegacje kilku środowisk zagranicznych (Wiedeń, Budapeszt, Francja i być może ktoś jeszcze) oraz polonijnych (Polonii Amerykańskiej i Południowoamerykańskiej - USOPAŁ). Po Mszy jest przewidziane składanie kwiatów przy relikwiach naszej Patronki. Proszę o umożliwienie przedstawicielom tych delegacji złożenia kwiatów w ślad za Rodziną Szkół. Proszę również o podsunięcie informacji o tych delegacjach temu księdzu, który będzie witał zgromadzonych.

Serdecznie pozdrawiam.

Wujek

Halina Peta 
Weteran RODZINY

Wysłany: Pią 01 Cze, 2007 22:02   

Wujku!
Sądzę , że te i wiele innych jeszcze spraw musimy"dogadać" pod Sukiennicami.
Spokojnej nocy

Małgorzata Grzankowska 

Wysłany: Nie 03 Cze, 2007 10:17   

Serdecznie witam!
W darach do niesienia świecy może zgłosi się Szkoła naszej Agatki z Żegociny, w razie problmów i braku chętnych Marysia będzie czuwała i podeśle swoich uczniów.

Jest jeszcze sprawa porządku w czasie przemarszu do Katedry i w Katedrze. Proponuję żeby chętni starsi chłopcy ze szkół (licealiści i gimnazjaliści) zgłosili się do pomocy, można już na forum. Każdy porządkowy dla odróżnienia będzie miał żółtą wstążkę przewiazaną na przedramieniu (szer. 7-10cm, żeby była widoczna, ). Porządkiem będzie kierował dyrektor Gim. z Radomia Pan Bogumił i dyr SP21 z Lublina Pan Jerzy Piskor.
Porządkowi bedą czuwać nad sprawnym przemarszem i pilnować, żeby w Katedrze przed sam ołtarz nie weszło więcej osób oprócz wyznaczonych delegacji. szczegóły domówimy na spotkaniu 7.06.

Pomyślałam też, że porządkowi nie będą wiedzieć, które to są delegacje wytypowane do przodu przed ołtarz, może zakupię wąską wstążeczkę i szpileczki, każdy delagat przypiąłby na rynku na kołnierzyku i tylko te osoby by były przepuszczane przed ołtarz,( w kształcie rybki takie jak na pogrzebie papieża były przypinane tylko żóte, lub niebiskie).

Co myślicie o tym oznakowaniu?, wstążeczki nie są takie drogie i porządkowi mogą sobie zakupić, ja kupię dla delegacji i przywiozę.

Przy kierowaniu naszego przemarszu chyba przydałby się jakiś megafon (będzie nas dużo)żeby była słyszalność. Szczerym sercem z pomocą zgłasza sie Radom.
Elżbieta Górecka pisze:
,,... co będzie możliwe do wzięcia przez nas do Krakowa, przywieziemy. Gdyby były jakieś trudności, to postaramy się nawet pożyczyć taki sprzęt.
Należy również przypomnieć, by każda delegacja miała wyznaczoną osobę do pomocy medycznej. Z nami jedzie mama uczennicy - pani jest pielęgniarką. Uczniowie będą wiedzieli do kogo mają się zwracać o pomoc. Pani oprócz jednakowego dla wszystkich identyfikatora, będzie miała przypięty "znaczek - czepek pielęgniarski" do bluzki.
Miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze."
Z pomocą Bożą i naszej Patronki!

Dzisiaj na kazaniu ks. prztaczył opowiadanie o mrówce:
Przez most szła mrówka ze słoniem i w pewnym momencie mrówka mówi;
- ,,jak mocno słychać nasze tupanie".

My też pracujemy jak te mróweczki, może też będzie nas słychać w Krakowie? :-D

Życzę miłej niedzieli całej Rodzinie! :-D
Małgorzata

LidiaKrzyżosiak 

Szkoła: G2 Malbork
Wysłany: Nie 03 Cze, 2007 14:17   

Witam
To bardzo dobre pomysły Małgosiu, myślę, że wstążeczki bardzo ułatwią sprawę.
Może osoby, które tu zajrzą też dla swoich kupią wcześniej? Dopiszę ten pomysł do tematu JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZJAZDU. Byłoby szybciej, poza tym trzeba będzie o tym mówić przy rejestracji szkół, wiadomo, że nie wszyscy zaglądają na stronę.
Mam do Was pytanie w sprawie ustalonej w Otwocku składki. Przygotuję zeszyt z rubrykami, kto wpłaca i ile wpłaca. Nie możemy chyba dawać poświadczenia wpłaty, bo nie jesteśmy żadną instytucją tylko dobrowolnym stowarzyszeniem. Poza tym ja nie mam pieczątki Rodziny.
Ponieważ jednak mamy tu do czynienia z pieniędzmi, każdy kto DOBROWOLNIE wpłaci musi podpisać wpłatę? Prawda? Rozliczenie bez tych formalności jest niemożliwe.
Składka jest dobrowolna, ale jak znam życie nie wszyscy będą przygotowani.
Może Jerzy dopisze do WSZYSTKO O ZJEŹDZIE informację o składce, żeby nie było jakiejś niezręcznej sytuacji przy rejestracji.
Pani Przewodnicza Stanisława kupuje kosz z kwiatami.
Trzeba przygotować ładną, okolicznościową kopertę, skoro zamierzamy złożyć datek w Katedrze. Może z podobnym LOGO jak na naszym Identyfikatorze? Jak myślicie?
Przygotuję kopertę, ale czy wypiszemy jakąś kartę?
Chciałam się z Wami skonsultować w sprawie Chleba do darów. Zamówiłam Chleb w Krakowie u zaprzyjaźnionego właściciela piekarni. Czy na Chlebie ma być okolicznościowy napis? Myślałam o takim : 10 Rocznica Kanonizacji Św. Jadwigi Królowej.
Czy taki będzie dobry? Jeśli nie to jeszcze zmienię zamówienie.
Nie mam doświadczenia, Małgosiu? Marysiu? Kochani? Co o tym myślicie?
Czy dary niesie jeden przedstawiciel szkoły?

Małgorzata Grzankowska 

Wysłany: Nie 03 Cze, 2007 18:39   

Raczej nikt z nas nie ma doświadczenia. :-D
Dobrze pomyślałaś z zaprowadzeniem zeszytu, bo powinno być zapisane od jakich szkół pochodzą wpłaty, chociaż są dobrowolne.
Logo na kopercie też ładnie, ale karta chyba nie jest potrzebna wystarczy datek.
Napis na chlebie to bardzo piękny pomysł, myślę, że ładniej jak będzie niosło dwoje a nawet troje uczniów, nasze dzienniczki z dobrymi uczynkami w szkatułce poniesie troje dzieci, dwóch chłopców po boku i dziewczynka w środku, możecie tak samo lub odwrotnie dwie dzieczynki i chłopiec w środku.

Małgorzata

Maria Jaszczak 

Szkoła: G6 Zamość
Wysłany: Nie 03 Cze, 2007 21:29   

Szczęść Boże! Witam Wszystkich ! Pomysł z pomocą przy ustawianiu w katedrze jest dobry bo inaczej byłby bałagan . Nasi uczniowie bez strojów będą mieli przepasane szarfy i porozmawiam jutro czy zechcą zaangażować się w pomoc przy ustawianiu
. Z tym zeszytem Lidka też masz rację żeby mieć czyste sumienie i sama żebyś się z tymi pieniędzmi nie pogubiła. Myślę że taką sumę ludzie dadzą przecież to nie jest dużo. Bardzo dobrze z tym chlebem wymyśliłaś że zamawiasz w Krakowie, napis tez dobry
Zastanawiałam się też ile osób ma nieść te dary i myślę że małych dzieci może być więcej. Ja wyślę chyba uczennicę która ten różaniec robiła . Widzę że myśli mamy te same (nasza święta nami kieruje z nieba) też mnie męczy jak to zrobić to ustawianie , te pieniądze ale jakby co służę pomocą. Pozdrawiam Marysia

Halina Peta 
Weteran RODZINY

Wysłany: Pon 04 Cze, 2007 11:47   

Małgosiu ja kupię. świecę i na pewno na miejscu znajdą się chętni. Dzisiaj odebrałam księgę rodziny , która wręczamy w darach. Sądzę , ze wyszła bardzo ładnie.
Pozdrawiam.Zachorowało mi po wycieczce 5 uczniów i szukam gorączkowo zastępców.

Małgorzata Grzankowska 

Wysłany: Pon 04 Cze, 2007 18:43   

Witam!
Świetnie, w takim razie problem darów rozwiązany.
gratuluję pięknej księgi, nie widziałam, ale sądząc po Tobie Halinko jestem pewna, że jest śliczna. Współczuję chorowitkom, u nas też nasza uczennica, która jest królową w tym roku szkolnym złamała obojczyk i nie może z nami jechać. Bardzo nam jej żal, ale cóż poradzić.
Pocieszamy ją jak umiemy, przywieziemy jej coś z Krakowa.
Serdecznie pozdrawiam!
Małgorzata

Jan Pociej 
Wujek

Wysłany: Pon 04 Cze, 2007 19:33   

Czy wiedzą już Panie kiedy będą wręczane nagrody w konkursie "Perełki"?
Dr Leś włożył wiele wysiłku w tę sprawę, ceremonia wręczenia jest godna uroczystej oprawy.
Nagrody - srebrne statuetki - mają być jutro u mnie.

Wujek

Małgorzata Grzankowska 

Wysłany: Pon 04 Cze, 2007 20:55   

Wspaniała nagroda i rzeczywiście godna uroczystej oprawy, z tego co pamiętam to było ustalone, że po Mszy Św.
Tylko czy można zatrzymać się w katedrze na dłużej i dokonać uroczystego wręczenia. Mam nadzieję, że wszyscy wytrzymają i zatrzymają się na dłużej.
Może ktoś ma w tym jakieś doświadczenie i może coś podpowiedzieć, jak uświetnić ten ważny moment?
Małgorzata

Jerzy Piskor 
Administrator

Wysłany: Wto 05 Cze, 2007 09:44   

Z zaproszonych prominentnych gości zasłużonych dla organizacji zjazdu rodziny np. p. senatora poprosimy o wręczenie statuetek zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami tj. po zakończeniu mszy.
(ew. poprosimy kogoś znaczącego, kto przybędzie na mszę i zechce wręczyć.)

8-)

Jan Pociej 
Wujek

Wysłany: Wto 05 Cze, 2007 22:51   

Drogi Jerzy!
Myślę, że w kwestii perełek żaden senator nie dorasta do pięt naszej pani Małgorzacie. Ja zaproponowałem moją skromną osobę na podającego nagrody, ale myślę również, że Ty jako Dyrektor lepiej działałbyś na dzieci. Tak czy owak - proponuję nie szukać żadnych "znaczących" poza Rodziną, no chyba że sam kardynał Dziwisz, ale on przecież też z Rodziny... I myślę, że lepiej byłoby wręczyć na dziękczynienie, w tym momencie, w którym zwykle czyta się ogłoszenia, ponieważ po zakończeniu Mszy zacznie się ruch.
Perełki już są na miejscu. Są piękne. Sam pomysł nadzwyczaj oryginalny: na podstawce muszelka, a na muszelce prawdziwa perełka. Cała oprawa w srebrze. Na podstawce napis: Queen Jadwiga's Little Pearl 2007. Jestem przekonany, ze każdy młody człowiek wyróżniony perełką znajdzie w niej na całe życie widoczny znak wierności ideałom Świętej Królowej, które obrał za swoje.

Serdecznie pozdrawiam.

Wujek

Jerzy Piskor 
Administrator

Wysłany: Sro 06 Cze, 2007 07:41   

To jest bardzo dobry pomysł.
Szczegóły ustalimy w czwartek o 21-szej (20.45 - jak kto już dojedzie).
Zgodnie z sugestią Lidii - spotkanie pod Mickiewiczem.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH, którzy chcą się przyłączyć do prac organizacyjnych lub chcą się czegoś więcej dowiedzieć :roll:

LidiaKrzyżosiak 

Szkoła: G2 Malbork
Wysłany: Sro 06 Cze, 2007 09:36   

Ja także jestem ZA
Małgorzata wykonała kawał DOBREJ roboty
Kto by przeliczył te wszystkie punkty?
Ja jestem pod ogromnym wrażeniem.

Małgorzata Grzankowska 

Wysłany: Sro 06 Cze, 2007 17:10   

Witam!
Dziękuję za uznanie, chociaż jest grubo przesadzone,
nigdy by mi nawet namyśl nie przyszło porównywać się z żadnym prominentem.
Jednak nie nad tym nam się zastanawiać, a nad tym jak uświetnić moment wręczania nagród i sprawić radość dzieciom. Lepiej już wcześniej przemyśleć tą sprawę, żeby sprawniej przebiegło zebranie. :-D
Serdecznie pozdrawiam!
Do zobaczenia w Krakowie :-D

Odpowiedz do tematu