Strona Główna Rodzina Szkół
im. Świętej Jadwigi Królowej

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 kliknij, aby dowiedzieć się więcej o uroczystościach 8 czerwca 2017
 Ogłoszenie 
W dniu 14.X.2006 r. w Krakowie zawiązała się Rodzina Szkół Świętej Jadwigi Królowej.  inicjatywy - konkursy - więcej    

Poprzedni temat «» Następny temat
Pieśń chwały
Autor Wiadomość
Jan Pociej 
Wujek

Wysłany: Nie 17 Cze, 2007 21:52   Pieśń chwały

Szczęść Boże Kochana Rodzino!

Pięknie było! Boże, jak pięknie!
Korowód - sól ziemi i światło świata! Każda szkoła promieniała urodą, powagą pocztów sztandarowych, czarem młodości i harmonią między wychowankami a nauczycielami. Inowrocław olśnił muzyką i dostojnym szykiem, górale rwali oczy niczym bukiet kwiatów, a bukiet kwiatów otwierających pochód śpiewał misterną kompozycję o miłości do Pani Wawelskiej. Doprawdy, niebo musiało tego dnia złożyć na ręce naszej świętej Patronki szczególny hołd Panu Bogu!

Tu zaś, na ziemi, nad Krakowem, niebo było czyste jak łza szczęścia w oku pani Przewodniczącej, wymodlone różańcem z perełek dzielnych serc, a perełki - dar wielkiego serca z Australii - jaśniały w swoich srebrnych muszelkach i powtarzały za Chrystusem przypowieść o drogocennej perle Królestwa Bożego, czekając na ręce godne je przyjąć.

Serca naszych Królów, Świętych i Bohaterów spoczywających w katedrze wawelskiej napełniły się radością na widok wspaniałego i licznego orszaku wkraczającego w prastare mury. Oto przyszło nowych ludzi plemię, by oddać cześć Bogu samemu, pokłonić się Świętej Władczyni i wziąć w swe ręce to dziedzictwo, któremu na imię Polska! Takie potomstwo nie zmarnuje dziedzictwa!

Przystąpiliśmy do ołtarza Bożego. Głosy czcigodnych kapłanów splotły się czytaniami i modlitwami młodzieży. Najświętsza Ofiara otrzymała tego dnia najcenniejszą oprawę, jaką stworzenie może dać swemu Stwórcy - oprawę wdzięcznych dusz i młodych głosów.

Przystąpiliśmy razem do stołu Pańskiego, spożywaliśmy ten sam Chleb. Staliśmy się jedno, tak jak Chrystus jest jedno z Ojcem. Jeśli świat chce żyć w pokoju, niech szuka jedności tu, gdzie my ją znaleźliśmy! Niech bierze przykład z ludzi, którzy bez grosza dotacji stworzyli przedziwne dzieło jedności, jakim jest Rodzina Szkół Świętej Jadwigi Królowej!

Dziękowaliśmy Bogu. Perełki spoczęły w rękach wyróżnionych i odtąd są już nie tylko wyrobami jubilerskimi, lecz symbolami ideałów Świętej Królowej, umiłowanych szczególnie już od młodości przez tych, którzy je otrzymali. Niech wyrosną spośród nich nowi święci i nowi bohaterowie! Potem dziękowaliśmy tym, którzy szczególniej nam służyli. Proste i prawdziwe to były podziękowania, i dlatego głęboką radość wszystkim przyniosły, a radość tych, którym dziękowano, jest pełna.

Kapłani przekazali nam Boże błogosławieństwo. Kwiaty spoczęły przy doczesnych szczątkach naszej Królowej, u stóp ołtarza z Czarnym Krucyfiksem. Gorące podziękowania popłynęły z serc i spoczęły w sercu Tej, która usłyszała w tym właśnie miejscu Chrystusowe słowa "Czyń co widzisz".

Wyszliśmy potem na zalany słońcem plac przy katedrze. Pragnęliśmy uwiecznić tę chwilę na wspólnym zdjęciu, ale miejsca na ustawienie się zabrakło z powodu wielkiej naszej liczby. I oby zawsze tak było!

Rad bym dalej opiewać to wielkie święto Królowej Jadwigi i jej Rodziny, ale po Mszy trzeba mi było udać się na spotkanie z delegacjami polonijnymi, które z niekłamanym podziwem towarzyszyły Rodzinie. Niechże zatem dalej piszą ci, którzy uczestniczyli w spotkaniu na Błoniach.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam! Całuję dłonie Pani Przewodniczącej i każdej Pani Profesor i Pani Dyrektor z osobna, ściskam po męsku dłoń każdego Pana Profesora i każdego Pana Dyrektora, gratuluję dyrektorowi Bogusławowi Bekowi znakomitego prowadzenia naszej rzeszy, a Jerzemu szczególnie dziękuję za piękne słowa wypowiedziane w katedrze pod adresem Sodalicji. Mam nadzieję, że za rok znów się spotkamy w równie wspaniałej atmosferze.

Wasz

Wujek

LidiaKrzyżosiak 

Szkoła: G2 Malbork
Wysłany: Pon 18 Cze, 2007 07:03   

Witaj Wujku

To piękne słowa. Dziękuję.
W naszej szkole mamy dzisiaj Radę Pedagogiczną. Przygotowałam album z setką zdjęć, z rynku, korowodu, Mszy, spokania przed Katedrą i spotkania na Błoniach.
Jeśli pozwolisz, wydrukuję Twoją " Pieśń Chwały " i dołączę do całości.
Według mnie nic dodawać nie trzeba.
Pozdrawiam w imieniu Społeczności Gimnazjum nr 2 w Malborku.
Lidka

Piotr 

Wysłany: Pon 18 Cze, 2007 12:24   

Witam, patrzmy z duma w przeszlosc i z optymizmem w przyszlosc. W wielu wymiarach. Jako Polacy, Nauczyciele, Chrzescijanie. Takze jako czlonkowie Rodziny, czekajacy na nastepne spotkania.
Wujek ma swietne pioro! Musze przyznac, ze urzekla mnie dbalosc o konstrukcje, rownowaga, logika, wlasciwy dobor slow... Az milo czytac!

P.

Jerzy Piskor 
Administrator

Szkoła: SP 21 Lublin
Wysłany: Pon 18 Cze, 2007 13:48   

W SP 21 przy wejściu do budynku od rana wszyscy mogą przeczytać tą przepiękną pieśń.

:!:

Małgorzata Grzankowska 

Szkoła: SP Radomice
Wysłany: Sro 20 Cze, 2007 18:00   

Serdecznie witam!
Od kilku dni nie miałam dostępu do was kochani, a tu na forum tyle pieknych zdjęc, filmów i tekstów, z wielką przyjemnością czytam i glądam. Słów mi brakuje, aby wyrazić to co czuję, więc przesyłam :-D
Z serca dziękuję wszystkim, którzy chcą podzielić się swoimi wrażeniami, zdjęciami itp. z nami w Rodzinie
Tekst ,,Pieśni chawały' zostanie odczytany w szkole i zamieszczony w kronice.

Pozdrawiam
Małgorzata

Odpowiedz do tematu